Po minecraftowym świecie, nadszedł czas na kosmiczną przygodę z astronautami z gry Among US. Poza tym to już zwyczaj przenoszenia najbardziej topowych gier na karty książek.

„Praca młodego astronauty V. na statku patrolowym jest bardzo spokojna. Jego lista obowiązków podzielona jest na wspólne posiłki w mesie i rutynowe czynności: weryfikację instalacji elektrycznej, regulację teleskopów oraz czyszczenie filtrów tlenowych. Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach w ambulatorium zostaje zamordowany jeden z astronautów, a kolejny – w polu siłowym, wtedy zaczyna się prawdziwy koszmar. Sytuacja staje się nieprzewidywalna, a szanse na przeżycie zmieniają się z sekundy na sekundę. Zdrajca wślizgnął się między członków załogi, dobrze się ukrywa, knuje intrygi i kłamstwa, atakuje w najmniej spodziewanych momentach…
W książce niczego nie jesteśmy pewni oprócz tego, że jest jeden zdrajca, pragnący ze wszystkich sił wyeliminować pozostałych…”

Książka jest napisana rzetelnie jeśli chodzi o podobieństwo do gry (świetnie oddaje jej klimat), nie ma tu mowy o nudzie. Polecamy ją też ze względu na tych „opornych”, którzy czytać nie lubią, gdyż to doskonały moment, aby czytanie „zaskoczyło”, bo skoro byłoby o czymś co nas interesuje… Prawda?