Polecamy Państwa szczególnej uwadze, wydanie albumowe biografii Jana Marcina Szancera, znanego polskiego ilustratora, malarza, scenografa, projektanta kostiumów teatralnych i filmowych, wspaniałego grafika – projektanta plakatów, pocztówek i znaczków. Jednym słowem „Człowieka renesansu”. Każdemu z nas znane są z dzieciństwa jego prace dodające splendoru m.in. Baśniom Andersena czy wierszom Jana Brzechwy. Jego twórczość to także projekty kostiumów do takich filmów jak „Awantura o Basię”, „Panienka z okienka” czy „Akademia Pana Kleksa”.

Polecana przez nas książka, oprócz wspomnianej biografii zawiera niezliczoną ilość rysunków J.M. Szancera w kolorze do utworów, które są bardziej lub mniej znane czytelnikowi, dzięki czemu mamy możliwość zapoznania się z większym spektrum jego twórczości a tym samym nauczenia się rozpoznawania jego charakterystycznej finezyjnej i eleganckiej kreski.

Ten wyjątkowy album powstał jak wspomnieli w słowie wstępnym Wydawcy, pod patronatem córki Szancera, Pani Małgorzaty od lat mieszkającej zagranicą, w hołdzie zmarłym rodzicom Zofii i Janowi jak również ku pamięci brata Jana Piotra Szancera, absolwenta ASP w Warszawie, którego ciężka choroba brutalnie zakończyła dobrze zapowiadającą się karierę artystyczną.

Dla osób, które bardziej pragną usystematyzować swoją wiedzę o życiu i twórczości Jana Marcina Szancera, polecamy także z naszych zasobów bibliotecznych, dwutomowe wydanie autobiografii tego artysty, zatytułowane Curriculum vitae i Teatr cudów.