Aktoreczka to najnowsza książka spod pióra Barbary Wysoczańskiej  znanej już czytelnikom z powieści z historią w tle  „Narzeczona nazisty” , „Siła kobiet”, czy „Świat na nowo” Autorka kolejny raz pokazała swój pisarski kunszt. Stworzyła wielowymiarową powieść historyczną, która porusza najczulsze struny, skłania do refleksji i przyprawia o szybsze bicie serca.

Tym razem akcja powieści rozgrywa się w 1950 roku, w Stanach Zjednoczonych. Konrad Rogowski, fotograf, wyjeżdża do Nowego Jorku z córką i szwagierką by pokazać zdjęcia z czasów wojny w Warszawie. Uparcie zabiega o publikację zdjęć, które wykonał podczas wojny, a które stanowią świadectwo jak okrutnie naziści i sowiecka Armia Czerwona poczynali sobie z ludnością cywilną w Polsce. Szuka też  Rudolfa Schulte, który jako oficer SS znęcał się nad ludnością cywilną Warszawy. Może go do niego doprowadzić amerykańska aktorka Lauren Evans. Ona próbuje ochronić prawdę, on usilnie szuka odpowiedzi…

Jakie tajemnice skrywa hollywoodzka gwiazda? Jak potoczą się losy bohaterów? Czy odnajdą spokój i równowagę?

To niepowtarzalna historia wykreowana w lekkim stylu. Nie brakuje tu tajemnic, zawiłych zagadek i licznych zwrotów akcji. Autorka wspaniale opisuje rozterki, dylematy i ludzkie dramaty. To książka, która daje nam pole do przemyśleń i rozważań.

Na pewno spodoba się fanom powieści z nawiązaniami do przeszłości. Serdecznie polecamy!