Zapraszamy na Warszawski Tydzień Praw Człowieka! To 2. edycja wydarzenia, które organizujemy z okazji rocznicy podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Ten jeden z najważniejszych dokumentów na świecie ma już 75 lat.

Zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swoich prawach. Warszawski Tydzień Praw Człowieka to dobra okazja, żeby zastanowić się, jak te prawa są rozumiane i respektowane w dzisiejszym świecie.

Wraz z Miasto Stołeczne Warszawa zachęcamy do udziału w Warszawskim Tygodniu Praw Człowieka, który potrwa od 𝟑 𝐝𝐨 𝟏𝟎 𝐠𝐫𝐮𝐝𝐧𝐢𝐚.

👉 Czeka na Was wiele wydarzeń w całym mieście, m.in. panele dyskusyjne, warsztaty, spacery, kursy e-learningowe, organizowane przez instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Warszawski Tydzień Praw Człowieka otworzy 3 grudnia wystawa sztuki krytycznej ,,Mamy prawo!” w Pałacu Czapskich Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Finał wydarzenia odbędzie się 9 grudnia w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK.

👉 Pełny program https://wsparcie.um.warszawa.pl/wtpc

Biblioteka Praga – Północ również włącza się w działania! Na bibliotecznych półkach znajdziecie Państwo książki o prawach człowieka:

🏫Czytelnia Naukowa nr X

🏫Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 41

🏫Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50

🏫Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 101

🏫 Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 102

🏫 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 8

🏫 Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 136