Warsztaty Koduj z Gigantami to największa, organizowana już przeszło 5 lat, bezpłatna akcja edukacyjna, w której udział mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat. W poprzedniej 10. edycji, na zajęciach zarejestrowanych było ponad 20 000 uczestników!


Co planujemy w najbliższej edycji?
Nadchodząca 11 edycja zaplanowana jest w dniach od 3 do 25 września 2022 roku stacjonarnie w 100 miastach oraz online w całej Polsce. Wydarzenie zostało objęte honorowymi patronatami m.in. KPRM, NASK, ORE oraz patronatami włodarzy większości miast, w których odbywać się będą zajęcia.

Akcja może się pochwalić sporym rozgłosem medialnym. Do tej pory nasze działania wspierały duże, ogólnopolskie media takie jak m.in. Radio Eska, TVP ABC, Polska Press, Komputer Świat oraz wiele innych.

Przewidywana liczba uczestników – 20.000 


Start bezpłatnej rejestracji na zajęcia – 22 sierpnia 2022 roku.
Start akcji – 3 września 2022 roku.

Zakończenie akcji – 25 września 2022 roku. Stacjonarnie w Warszawie: 10.09-11.09, 17-18.09 i 24-25.09.2022 r przy ul. Cietrzewia 22a, Erazma z Zakroczymia 15, Górczewskiej 216 ,Kruczej 46, Osieckiej 28/32, Samarytanki 11A, Teligi 6, Wałbrzyskiej 11 ,Wrzeciono 9 oraz Żegańskiej 18.

IDEA I PROGRAM ZAJĘĆ:

Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w bezpieczny i twórczy sposób, rozwijając przy tym kreatywność. 

Każdej edycji akcji „Koduj z Gigantami” przyświeca motyw przewodni. W tym roku zdecydowaliśmy się na cyberbezpieczeństwo. Skąd ten wybór? Po pierwsze zawsze najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo najmłodszych w Internecie, pokazanie im zagrożeń oraz sposobu reagowanie na nie. Po drugie – zwłaszcza dziś, gdy stajemy w obliczu dezinformacji w sieci oraz wzmożonych ataków hackerskich, ważne jest aby dzieci i młodzież miały tego świadomość i potrafiły je rozróżnić.


Ta edycja będzie zatem z jednej strony nauką programowania, a z drugiej lekcją świadomego
i bezpiecznego korzystania z Internetu i rozwiązań nowych technologii. Podczas zajęć poruszymy m.in. takie zagadnienia jak:

  • Jak dbać o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni?
  • Według jakich zasad szyfruje się dane?
  • Jak stworzyć generator mocnych haseł?
  • Jak stworzyć aplikację blokującą ekran telefonu?

Oczywiście, to tylko część programu zbliżającej się ogólnopolskiej największej akcji programistycznej dla dzieci i młodzieży.

CELE PRZEDSIĘWZIĘCIA:

  • popularyzacja nauki programowania wśród dzieci i młodzieży;
  • przeszkolenie jak największej liczby dzieci w Polsce, z zakresu podstaw programowania;
  • wykształcenie u uczestników umiejętności identyfikacji zagrożeń i zapobiegania ich w cyberprzestrzeni;
  • inspirowanie dzieci i młodzieży do tworzenia własnych gier, stron internetowych czy aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z komputera w aktywną kreację.

Akcja ma charakter edukacyjny i w związku z tym zależy nam, aby dotrzeć do jak największej ilości dzieci i młodzieży.

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Warszawa nad akcją ,,Koduj z Gigantami’ CYBERBEZPIECZEŃSTWO