W dniu 16  sierpnia 2021 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 59 przy ul. Radzymińskiej 50 na chwilę stała się sceną teatralną.  W  ramach realizowanego projektu “Praskie historie wokół nas” Biblioteka po raz  kolejny zaprosiła dzieci do obejrzenia  spektaklu teatralnego pt. „Jeden dzień z życia warszawskiej kamienicy” w wykonaniu Teatru Wariacja. Dzieci mogły poznać historię i codzienność mieszkańców przedwojennych, warszawskich kamienic dzięki barwnym postaciom, które pojawiły się na scenie. Przedstawienie ogromnie podobało się młodym widzom.

W tym dniu odbyły się dwa przedstawienia na które zaproszono dzieci z Przedszkola Nr 186 oraz dzieci biorące udział w akcji „Lato w mieście” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. i Szkoła Podstawowa nr 127 im. Henryka Sienkiewicza.

Spotkanie zostało zrealizowane  w ramach realizacji projektu „Praskie historie wokół nas” na który otrzymano dofinansowanie ze środków otrzymanych z Muzeum Historii Polski z Programu Patriotyzm Jutra. Jest to projekt edukacyjno-kulturalny przybliżający wybrane wydarzenia, ludzi i miejsca związane z historią Pragi.