Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50 po raz kolejny zaprosiła dzieci uczestniczące w akcji „Lato w mieście” na warsztaty edukacyjno-plastyczne realizowane stacjonarnie w bibliotece.

6 sierpnia 2021r. o godzinie 13.00 odbyły się warsztaty pt. “Praskie ABC”. Podczas zajęć młodzież odkrywała sekrety Pragi,  zabytki i historię.

Wykorzystując klucz alfabetu omówiono m.in. B jak Bazar Różyckiego, C jak Cerkiew św. Marii Magdaleny, D jak Dworce kolejowe Pragi itd. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach i żywiołowo reagowała na zdjęcia znajomych miejsc. Zajęcia wzbogaciła autorska prezentacja multimedialna przygotowana przez prowadzącego – pana Sławomira Szczockiego. W ramach część plastycznej powstały karty do gry memory przedstawiające między innymi:Teatr Lalek Baj, Herb Pragi-Północ, Praskie Anioły, Dworzec Wileński.

Warsztaty odbyły się w ramach realizowanego zadania “Praskie historie wokół nas”, na który Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w Warszawie – Program “Patriotyzm Jutra”.