Praskie Dni Teatru to nowy projekt kulturalny na warszawskiej Pradze-Północ. Zapraszamy na przegląd spektakli wystawionych przez praskie teatry. Wydarzenie rozpocznie się 8 marca, a transmisje wszystkich spektakli będzie można oglądać bezpłatnie, on-line na oficjalnym profilu na Facebook’u Urzędu Dzielnicy Praga-Północ. 

W Praskich Dniach Teatru udział weźmie osiem grup teatralnych. Widzowie będą mogli obejrzeć spektakle w wykonaniu aktorów, na co dzień występujących w szerzej znanych teatrach, takich jak Mazowiecki Teatr Muzyczny czy Teatr Baj, ale też lokalnych trup, których pasją jest aktorstwo i cenią sobie kontakt z widzem, jak zespół Meandry.

Przegląd wystartuje 8 marca prosto z placu Hallera, gdzie swoją siedzibę ma Teatr XL. Na otwarcie zaprezentowana zostanie komedia „Sceny z życia małżeńskiego”. W 15-dniowym festiwalu teatralnym wezmą również udział takie formacje jak: Off i Cyna oraz Teatr na Pradze. Gratką dla miłośników teatru stac się może spektakl pt. „Okruchy” zaprezentowany przez Zespół Odstawienia Sztuki. To formacja, która tworzy sztuke na oczach widza – w pierwszej części poznamy bohaterów i ich problemy, a ich rozwiązanie stanie się zasługą widzów, którzy w komentarzach będą mogli sugerować najlepszych ich zdaniem ciąg dalszy wydarzeń. 

Najmłodsi również nzjada coś dla siebie podczas Praskich Dni Teatrów. Przygotowaliśmy aż dwa spektakle przeznaczone specjalnie dla nich. Wspomniany Teatr Baj zaprezentuje klasyczną lekturę szkolną „Plastusiowy Pamiętnik”. Z kolei Teatr Oratorium 14 marca wystawi spektakl „Migający Świat”- opowieść o elfach, która w całości przetłumaczona zostanie na polski język migowy. Obydwa spektakle zostaną wyświetlone o godz. 10.00.

Przegląd praskich teatrów potrwa 15 dni, podczas których widzowie będą mogli przeżyć razem z aktorami piękne i wzruszające momenty, jak i popłakać się ze śmiechu. Warto zarezerwować sobie marcowe wieczory (i dwa poranki z pociechami) na spędzenie ich z praskimi artystami.

Transmisje będą dostępne na profilu Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy na Facebook’u. Przed każdą odbędzie się spotkanie z przedstawicielami teatru, w którym będziemy gościć. Porozmawiamy o historii grupy, ale też spektaklu i planach na przyszłość.