17 maja 2019 r. odbyły  2 x się spotkania autorskie z Melanią Kapelusz, autorką książek dla dzieci.

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 59 przy ul. Radzymińskiej 50 autorka na pocżątku spotkania opowiedziała w kilku słowach o tworzoniu historii i wymyślaniu postaci. Dzieci oglądały ilustracje w książce “Krasnoludki” po czym wywiązała się rozmowa o krasnoludkach: o tym czym się żywią, gdzie mieszkają, co robią, itd…W drugiej części spotkania przedszkolaki, w grupach wspólnie rysowały wymyśloną historię

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 8 przy ul. Ząbkowskiej 23/25 odbyło się spotkanie wokół książki  Mitologia. Przygody słow słowiańskich bogów. Starszaki z Przedszkola nr 163 miały okazję posłuchać ciekawych historii związanych z mitologią słowiańską, miłością do zwierząt i potrzebie czytania. Autorka opowiadała również o swojej książce pt.”Koty”.  Kocie historie wywołały u dzieci lawinę różnych pytań związane nie tylko z tematem spotkania.  

Spotkania dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program „Partnerstwo dla książki” – zadanie „Podróż w czasie z literaturą”.