Równonoc – Anna Fryczkowska, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

27 marca 2019 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 41 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy książkę Anny Fryczkowskiej – „Równonoc”, wydanej w serii Na F/Aktach wydawnictwa Od Deski Do Deski. Ta seria gromadzi dokumentalne powieści najlepszych polskich pisarzy współczesnych.

  Jedną z nich jest omawiana przez nas „Równonoc”. Opowieść Anny Fryczkowskiej oparta jest na kilku tajemniczych zaginięciach nastoletnich chłopców, pod koniec lat 90.  w Zachodniopomorskiem. Autorka bardzo trafnie opisała stan psychiczny rodziców  po zaginięciu dzieci. Ukazała swoistą huśtawkę nastrojów, wciąż odżywającej nadziei na odnalezienie i jej nagłą  utratę oraz wielki ból i rezygnację. W Równonocy nie znajdujemy rozwiązania zagadki zaginięcia nastolatków, ale warstwa obyczajowo psychologiczna na długo poruszyła nasze serca, jest to książka,  wobec której nie można być obojętnym. Polecamy ją wszystkim czytelnikom, którzy są miłośnikami literatury opartej na faktach.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17.00. Naszym gościem będzie pani Maria Turos, autorka książek dotyczących okresu napoleońskiego. ZAPRASZAMY