25 października2018 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 41 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dotyczące twórczości Joanny Jax. Młoda pisarka tworzy pod pseudonimem artystycznym, mieszka i pracuje w Olsztynie. Zadebiutowała w 2014 roku książką „Dziedzictwo von Becków”. Głosami czytelników wybrano ją na finalistkę Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. W następnych latach autorka tworzy kontynuację pierwszej z wielkim powodzeniem przyjętej książki „Piętno von Becków”. Powstaje również bardzo ciekawy cykl powieściowy „Zemsta i przebaczenie” (6 książek), „ Długa droga do domu”, „Syn zakonnicy” i najnowsza „Podróż do krainy umarłych”. Joanna Jax w swoich powieściach tworzy pogłębione, psychologiczne portrety bohaterów, powikłane losy ludzi zwykłych i tych niezwykłych, osadzone w burzliwej historii pierwszej połowy XX wieku. Książki pani Joanny Jax są wielowątkowe, ciekawie skonstruowane i wzbudzają w czytelnikach wiele emocji, co można było zauważyć podczas dyskusji członków Klubu. Uczestnicy jednogłośnie ocenili, że książka jest bardzo ciekawa i godna polecenia.

Zapraszamy na następne spotkanie Klubu 29.11.2018, na którym obejrzymy spektakl Teatru Wariacja „Miłosne dialogi na cztery nogi”

Zapraszamy na następne spotkanie Klubu 29.11.2018, na którym obejrzymy spektakl Teatru Wariacja „Miłosne dialogi na cztery nogi”