26 marca 2018 r. w Służewieckim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala, zorganizowana przez Warszawską Radę Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy przy współpracy z Dzielnicowymi Radami Seniorów. Na uroczystości ogłoszono laureatów konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom 2017”. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 41 oraz Czytelnia Naukowa nr X. Z rąk vice prezydenta Warszawy przedstawiciele Biblioteki odebrali certyfikaty „Miejsce Przyjazne Seniorom” 2017”.

 W tym roku ubiegały się o tę nagrodę 66 placówki kultury, użyteczności publicznej  i usługowej. Wyróżnienie to promuje instytucje, organizacje i wydarzenia realizowane na terenie m.st. Warszawy otwarte na potrzeby osób starszych, bez barier architektonicznych i z ciekawymi propozycjami skierowanymi do tej grupy wiekowej. W naszym przypadku są to m.in.,:  zajęcia komputerowe „Świat na dłoni”, Dyskusyjny Klub Książki, usługa „Książka na telefon”, „Cyfrowy świat seniora” – indywidualne zajęcia komputerowe, udział w prelekcjach, wykładach, warsztatach, dostęp do książek z powiększonym drukiem, gazet i czasopism, filmów,  książki mówionej, ponadto wspieramy seniorów  w redagowaniu pism i dokumentów itp.

Pracownicy w/w placówek  służą osobom starszym życzliwą  i rzetelna pomocą dążąc do tego, aby każdy czytelnik i użytkownik biblioteki wyszedł  zadowolony z oferowanych przez nią usług