facebook link

Aktualności

MIEJSCA PRZYJAZNE SENIOROM 2019-2021
5 kwietnia 2019

Szanowni Państwo

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasze dwie placówki otrzymały certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom na lata 2019-2021” przyznany przez Miasto Stołeczne Warszawy i Warszawską Radę Seniorów.

5 kwietnia 2019 r. w  Domu Kultury "Świt"odbyła się uroczysta gala, zorganizowana przez Warszawską Radę Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy przy współpracy z Dzielnicowymi Radami Seniorów. Na uroczystości ogłoszono laureatów konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom 2019-2021”. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 6 oraz  Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 101 . Z rąk Dyrektora Biura Pomocy i Projektów Społecznych Pana Tomasza Pactwy i Przewodniczącej  Warszawskiej Rady Seniorów Pani Małgorzaty Żuber-Zielicz, Pani Dyrektor Janina Zakrzewska-Masłowska oraz Kierownicy w/w placówek odebrały przyznane Certyfikaty.W tym roku ubiegało się o tę nagrodę 80 placówki kultury, użyteczności publicznej  i usługowej. Wyróżnienie to promuje instytucje, organizacje i wydarzenia realizowane na terenie m.st. Warszawy otwarte na potrzeby osób starszych, bez barier architektonicznych i z ciekawymi propozycjami skierowanymi do tej grupy wiekowej. W naszym przypadku są to m.in.:  zajęcia komputerowe, j. hiszpański dla seniorów, usługa „Książka na telefon”,  udział w prelekcjach, wykładach, warsztatach, dostęp do książek z powiększonym drukiem, gazet i czasopism, filmów,  książki mówionej, ponadto wspieramy seniorów  w redagowaniu pism i dokumentów itp.

 

 

Pracownicy w/w placówek  służą osobom starszym życzliwą  i rzetelna pomocą dążąc do tego, aby każdy czytelnik i użytkownik biblioteki wyszedł  zadowolony z oferowanych przez nią usług.

Pozostałe aktualności

 


Punkt cyfrowego wsparcia seniorów Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego WPEK i Zintegrowany Program Rewitalizacji Narodowz program rozwoju czytelnictwa Biblioteka narodowa Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa Logo warszawskich bibliotek msib Fundacja ksk

 


ZNAJDZIESZ NAS NA:

Facebook

BĄDŹ NA BIEŻĄCO:

POWRÓT DO GÓRY STRONY

 


POLECANE LINKI

 

KONTAKT

POLITYKA COOKIES

NEWSLETTER

Projekt i wykonanie: AI