facebook link

Aktualności

„Nowe niebo” - Spotkanie DKK
7 marca 2019

Nowe niebo – Hanna Cygler, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

28 lutego 2019 r.  w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 41 przy ul. Skoczylasa 9 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawialiśmy  o książce „Nowe niebo” Hanny Cygler. Akcja powieści rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych przełomu XIX i XX wieku. Emigranci z Kaszub osiedlają się w Ameryce w mieście Winona i tam wiodą pełne trudów życie. Rodzina Halmanów walczy o lepszy byt i wybiera kręte i pełne przeszkód  ścieżki do celu. Czy poradziła  sobie w nowym świecie i jakie poniosła  koszty?  Książka wielu klubowiczom zapadła głęboko w serce i polecają ją innym czytelnikom.

Nasze spotkanie zbiegło się z tradycją „tłustego czwartku”. Pączki i ciastka były dodatkiem do mile spędzonego wieczoru. W przyszłym miesiącu zobaczymy się 27 marca (środa), bardzo serdecznie ZAPRASZAMY.

Pozostałe aktualności

 


Punkt cyfrowego wsparcia seniorów Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego WPEK i Zintegrowany Program Rewitalizacji Narodowz program rozwoju czytelnictwa Biblioteka narodowa Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa Logo warszawskich bibliotek msib Fundacja ksk

 


ZNAJDZIESZ NAS NA:

Facebook

BĄDŹ NA BIEŻĄCO:

POWRÓT DO GÓRY STRONY

 


POLECANE LINKI

 

KONTAKT

POLITYKA COOKIES

NEWSLETTER

Projekt i wykonanie: AI